>>Koniec<<
Szkolny Klub Integracji Europejskiej "EUROPEJCZYK"
HISTORIA KLUBU ZAPISANA W ZDJĘCIACH
Opiekun: Marek Skwarski
ROK 2003
EURONADA W NIDZICY - 1 MAJA 2003
Trasa pochodu biegła od stadionu START – u, ulicami: Działdowską, Traugutta, Rataja i Kościuszki. Koniec znajdował się na rynku przed Ratuszem. W pochodzie uczestniczyły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy, które prezentowały kraje członkowskie Unii Europejskiej. Tytuł przedstawienia: „Igrzyska ku czci Zeusa”. Osoby: Atena (N. Kawecka), Afrodyta (J. Kosyl), Eros (M. Sierdziński), Zeus (M. Skwarski), Hermes (G. Zwierzchowski) i sportowcy.
Stoisko greckie naszego autorstwa na rynku przed Ratuszem. Praca przy jego wykonaniu trwała już od wczesnego ranka. Podczas Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w marcu br. nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty. MILENA SKWARSKA zajęła 1 miejsce w konkurencji plakatu. JAKUB WOŹNIAK – 2 w quizie o Unii. Nagrody wręczał Starosta nidzicki S. Rabczyński. Pokaz greckiego tańca narodowego, zwanego potocznie „zorbą”. W roli głównej, od lewej: pani D. Bartkowska, D. Pałuba, M. Woźniak, A. Kawecki, R. Chaliński i Ł. Sochocki. Publika była zachwycona!
SZKOLNE REFERENDUM W/S PRZYSTĄPIENIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ
Na dwa dni przed referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej postanowiliśmy dowiedzieć się czy nasi uczniowie chcieliby w przyszłości żyć w zjednoczonej Europie. Dlatego w czwartek 05.06.2003r. zorganizowaliśmy szkolne referendum, w którym uczniowie z klas IV –VI mogli się wypowiedzieć, czy są za przystąpieniem, czy nie. Komisja w składzie Żaneta Urbanowska (kl. IV ), Magda Kowalska (kl. V), Milena Skwarska (kl.VI), Paweł Kowalik i Marek Skwarski (przewodniczący) sprawnie przeprowadzili głosowanie. Po podliczeniu głosów okazało się, że nasze dzieci opowiedziały się za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.
ROK 2004

EUROFESTYN - 1 MAJA 2004

PLAN EURONADY

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Rączkach.
Termin: 1 maja 2004 r.
Czas trwania: 10.00 - 14.00.
Projektowany przebieg imprezy.
1. Parada klas 0-VI pod szyldami i flagami państw wstępujących do Unii Europejskiej.
2. Powitanie gości, przedstawienie programu imprezy.
3. Rozpoczęcie turniejów:
- piątek piłkarskich (drużyny mieszane),
- ringo,
- dwa ognie.
4. Prezentacja państw – klasy 0-III.
5. Konkurs wiedzy o państwach, nowych członkach Unii Europejskiej:
- quiz geograficzno-historyczny,
- układanie flag państwowych w formie puzzli, itp.
6. Zabawy rekreacyjne dla rodziców i dzieci:
- przeciąganie liny,
- pchnięcie kulą dla panów,
- rzut piłką lekarską dla pań,
- sztafety rodzinne (biegi w workach, z jajkami na łyżkach, z kubkiem wody, itp.).

7. c. d. prezentacji państw przez klasy IV-VI.
8. „Pociąg do Europy” – zabawa integracyjna z symbolicznym przekroczeniem przez wszystkich uczestników tzw. „Bramy Europejskiej”, wręczenie symbolicznych paszportów europejskich.
9. Prezentacje artystyczne:
- polonez Ogińskiego,
- kankan,
- taniec grecki "zorba",
- teatrzyk szkolny "Świerszcz".
10. Zakończenie – podsumowanie turniejów, wręczenie nagród.
ROK 2005

EURODEBATA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W NIDZICY -
21 MARCA 2005

Dnia 21 marca (pierwszy dzień wiosny) wybraliśmy się z panem Markiem Skwarskim na debatę do Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy, podczas której odbyło wręczenie nagród za Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, w którym Kacper Domżalski zajął
1 miejsce, ja zajęłam drugie, a Artur Teodorczuk trzecie w konkursie plastycznym "Polska przewodniczy w Unii". Pierwszą częścią debaty było uroczyste rozdanie nagród.Kacper otrzymał słownik ortograficzny, globus i saszetkę do pieniędzy.
Ja otrzymałam koszulkę, atlas Unii Europejskiej i piórnik z kompletem długopisów. Artur otrzymał zestaw przyborów szkolnych. Drugą częścią debaty była rozmowa o narkotykach. Trzecią częścią debaty było ułożenie hasła promującego Nidzicę. My ułożyliśmy takie: "Jak w Krakowie, tak i tu mądrych ludzi ponad stu". Monika Świeboda

DZIEŃ EUROPEJSKI

12 maja 2005 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o państwach Unii Europejskiej.

W finale tej imprezy zmierzyły się ze sobą trzy 6-osobowe zespoły. Wśród mnogości konkurencji, jakie przygotował pan M. Skwarski wiele odnosiło się do wiedzy uczestników na temat ciekawostek, kultury, obyczajów i dnia powszechnego krajów UE. Zmagania drużynowe urozmaicały popisy wokalno-taneczne, podczas których widownia mogła posłuchać piosenek K. Ryan i In-Grid oraz obejrzeć taniec naszych “chirlleaderek” oraz polkę w wykonaniu uczniów klasy V. Kacper i Artur opowiedzieli krótkie dowcipy o Unii. Było i śmiesznie, głośno i kolorowo.
Nad zmaganiami uczestników konkursu czuwało jury, które skrupulatnie liczyło punkty. W efekcie końcowym zwyciężyła drużyna I w składzie: Mateusz Kawecki, Kacper Domżalski, Cezary Koriat, Paulina Woźniak, Dominik Sochocki, Hubert Szulgan i Paulina Sobotka. Brawa należą się również pozostałym dwóm grupom, które przegrały nikłą różnicą punktów.

ROK 2006 (w budowie)...

Strona główna Oferty dydaktycze naszych nauczycieli Szkolna fotogaleria Ekozespoły
Szkolna Kasa Oszczędności UKS Promyk Rączki Gazeta Szkolna "Nasze Echo" Klub Miłośników Historii i Kultury Warmii i Mazur
Klub Miłośników Roweru "KoMaR" Garść wiedzy o szkole Statut Szkoły Statut Klubu Program Klubu
>>Początek<<